W dniach 16-18 stycznia 2022 r. planowane są intensywne medytacje w różnych miejscach na  świecie. Zakłada się, że w medytacjach radża jogi, Pamiętania Jednego, weźmie udział około 1 000 000 joginów.

 

 

15 minut dobrej energii dla świata

 

W dniu 12 kwietnia 2020 r. rozpoczął się nowy eksperyment dotyczący wspólnej medytacji na całym świecie. Wówczas ludzie na wszystkich kontynentach medytują w tym samym czasie przez 15 minut. Codziennie więc o tej samej porze tworzymy wibracje spokoju, harmonii, braterstwa i miłości oraz rozsyłamy je na cały świat. Czas tej krótkiej medytacji w Polsce to godz.13:30-13:45. Przyłącz się do nas! Każdy może pomóc w ten najsubtelniejszy i najprostszy sposób.


Więcej wizualizacji – Punkt

Instrumentalna muzyka medytacyjna (7:03)

Piosenka „Smile on our world” (4:45)

Krótka piosenka hinduska (1:15)
 

Spokojny stan umysłu wnosi doświadczenie wewnętrznej siły i pozytywności.

Idea medytacji dla pokoju na świecie zrodziła się w 1978 r., gdy zaproszono ludzi ze wszystkich krajów do zbiorowej medytacji w intencji pokoju na świecie. Od tamtego czasu praktyka ta stała się bardzo popularna i rozpowszechniła się w ponad 130. krajach. Obecnie bierze w niej udział kilka milionów osób. Spotkania w ramach tej medytacji organizowane są w trzecią niedzielę każdego miesiąca w lokalnych ośrodkach Brahma Kumaris lub w miejscach publicznych. Spotkania te są wzbogacone krótkimi wykładami, muzyką i komentarzami, które pomagają w tworzeniu pozytywnych myśli i doświadczenia spokoju.