Kiedy:
28/08/2019@18:00 – 20:00
2019-08-28T18:00:00+02:00
2019-08-28T20:00:00+02:00
Gdzie:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku
Gdańsk ul. Gospody 3b
Koszty:
Bez opłat

Czy to możliwe, że nasze myślenie, postawy i wartości leżą u korzeni obecnego kryzysu środowiskowego?

Zmiana klimatu jest faktem. Zgadzają się, co do tego wszystkie najważniejsze organizacje naukowe na świecie. Średnia temperatura Ziemi już wzrosła o jeden stopień w stosunku do epoki przedprzemysłowej. Zatrważające jest jednak tempo zmian, wywołanych przez działalność człowieka, które to nigdy jeszcze nie miało miejsca w historii, nie tylko ludzkości, ale i planety. Prognozy nie są optymistyczne. Co będzie dalej? Na pewno chaos. Powinniśmy się bać? Tak. Czy jest nadzieja? Tak.

Zapraszamy na spotkanie i rozmowę o tym, jak utrzymać nadzieję i co robić, żeby ona stała się rzeczywistością. Z innej perspektywy: z wewnątrz na zewnątrz. Czy rozważałeś kiedyś, jaki jest wpływ twoich myśli i uczuć na naturę, na świat? Czy to możliwe, że nasze myślenie, postawy i wartości leżą u korzeni obecnego kryzysu środowiskowego? Zastanowienie się i zgłębienie przyczyn z duchowego punktu widzenia może dać nam nowe i skuteczne sposoby na odtworzenie harmonijnego świata.

Program odbędzie się w ramach obchodzonego w Europie Tygodnia Zrównoważonej Energii, największego wydarzenia poświęconego energii odnawialnej oraz efektywnemu systemowi energetycznemu w Europie.